W dniu 5 maja 2022 r. w Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A. odbyła się Akademia Patriotyczna z okazji „Święta Dnia Flagi” organizowana przez  płk. Tadeusza Koczkowskiego – Prezesa Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Galę prowadziła wspaniała, polska aktorka Pani Laura Łącz.

W pierwszej części uroczystości odbyły się trzy, bardzo ciekawe wystąpienia:

 1. Pana Leszka Rodziewicza, który przybliżył gościom i uchylił rąbka tajemnicy skąd wziął się u Niego pomysł na wystąpienie do naszego parlamentu o ustanowienie Święta Flagi,
 2. Pana Ministra Krzysztofa Janika, który opowiedział jak w Sejmie dowiedział się o pomyśle ustanowienia Święta Flagi i jak przebiegały prace parlamentarne,
 3. Pana płk Marka Kwietnia – Wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, który mówił o znaczeniu symboli Rzeczypospolitej: godło, barwy narodowe, hymn.

W kolejnej części uroczystości Członkowie Kapituły: płk Tadeusz Koczkowski – Przewodniczący Kapituły, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, gen. Paweł Pruszyński – Członek Kapituły i Wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz  admirał Kazimierz Głowacki uhonorowali zasłużone osobistości ,,Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP’’ i ,,Pierścieniem Patrioty’’. W wyróżnionym gronie znaleźli się:

PIERŚCIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI RP

 1.  Anders Anna Maria
 2. Kandziora Jerzy
 3.  Lachowski Mateusz
 4. Łącz Laura
 5.  Mańkiewicz-Cudny Ewa
 6. Pikulska Katarzyna
 7. ks. bp Pytel Waldemar
 8. Wyciślik Jan

PIERŚCIEŃ PATRIOTY

 1. Jaroszewicz Andrzej
 2. Kwiecień Marek
 3.  Łukaszewicz Olgierd
 4.  Niemczyk Piotr
 5.  Pacek Bogusław
 6. Prusaczyk-Grabowicz Marlena Sylwia
 7. Rodziewicz Leszek
 8.   Zaręba Krzysztof

Przyznane zostały również (po raz trzeci w Polsce i na świecie) odznaczenia symboliczną Statuetką ”Serce za Serce w walce z koronawirusem” bohaterów pierwszej linii frontu walki z pandemią – przedstawicieli służby zdrowia oraz firmy, które wspomagały tę walkę. Wyróżnieni zostali:

 1.  Gawroński Michał
 2. Jerzak Janusz
 3.  prof. Matyja Andrzej
 4. Posobkiewicz Marek
 5.  Sutkowski Michał
 6.  Telewizja TVS
 7.  Pawlak Paweł
 8.   Zespół Artystyczny „Dragon” Klubu DORSZ

Galę uświetnił wyjątkowy występ Pana Jana WYCIŚLIKA – światowej sławy śpiewak operowego. Na zakończenie goście mieli okazję wysłuchania pięknego Koncertu Pieśni Patriotycznej w wykonaniu zespołu DRAGON.

Akademia Patriotyczna z okazji „Święta Dnia Flagi” była wyjątkowym i pięknym patriotycznym wydarzeniem, za które serdecznie dziękujemy!