W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, WPG S.A. oferuje nową usługę: rejestrację chmury punktów wraz z opracowaniem wirtualnego spaceru. Usługa dedykowana jest zarządcom  zabytkowych  budynków oraz obiektów infrastruktury. W ramach usługi dokonujemy skanowania laserowego całego obiektu wraz z rejestracją panoram. Wynikiem naszego opracowania jest przede wszystkim zbiór chmur punktów, które mogą posłużyć jako podkład dla projektantów lub  do stworzenia dokumentacji odtworzeniowej. Dzięki rejestracji panoram opracowywany jest także wirtualny spacer po obiekcie.

Zaletą naszego rozwiązania jest krótki czas rejestracji i opracowania danych oraz niski koszt usługi. W zamian otrzymujemy pełną, trójwymiarową dokumentację, która może się okazać bezcenna w przypadku uszkodzenia obiektu. Dokumentacja ta jest także doskonałym podkładem dla inżynierów wykonujących rożnego rodzaju prace projektowe związane z obiektem.

Powstające „przy okazji” wirtualne spacery mogą być umieszczone w sieci. Stają się wtedy niezastąpionym źródłem informacji zarówno dla turystów jak i zarządców. Zapraszamy do zwiedzenia opracowanego przez nas kościoła w Lasku Bielańskim w Warszawie.